JAK URZĄDZIĆ ŁAZIENKĘ W STYLU VINTAGE?

Łazienka to niezwykle ważne pomieszczenie w przestrzeni domu czy mieszkania, które powinno zapewniać najwyższy poziom komfortu. Któż czasem nie marzy o długim, gorącym prysznicu albo spędzeniu czasu w wannie wypełnionej ciepłą wodą? Oprócz oczywistej jakości, którą powinny charakteryzować się elementy wnętrza łazienki, należy także zadbać o wyjątkowe wrażenia estetyczne. Zapraszamy do lektury tekstu o urządzeniu łazienki w stylu vintage.

Czym jest styl vintage?

szklane panele na wymiarStyl vintage w aranżacji wnętrz, to przede wszystkim odejście w kierunku lat 50,60-tych, gdzie znaczącą rolę odgrywały kolory i wyrazista forma. Zwykle jednak chodzi w nim o to, że elementy wyposażenia, charakteryzują się widocznym upływem czasu, a co za tym idzie ich wygląd, zwykle jest celowo lekko podniszczony. Niezwykle ważna jest także ich kolorystyka - wyjątkowo subtelna, pastelowa, ale mająca elegancki charakter. Styl ten pozwala na wiele eksperymentów, a umiejętne łączenie elementów retro z nowoczesnymi formami, może nadać niepowtarzalny design w naszym wnętrzu.
Vintage to styl, którego cechą główną jest inspirowanie się wzornictwem wyposażenia wnętrz wykorzystywanych w minionych latach. Warto jednak dodać, że nie czerpie z danej, konkretnej epoki, a stanowi swego rodzaju eklektyzm łącząc w całość elementy pomieszczeń z lat 40., 50., 60. i wielu innych okresów. Daje to duże pole do popisu i wiele możliwości do kreatywnego skomponowania wnętrza. Warto dodać, iż obecnie styl vintage jest wyjątkowo modny oraz powszechny.

Wyposażenie łazienki vintage

Urządzając łazienkę w stylu vintage, warto, by jej elementy nawiązywały do przeszłości. Może to być na przykład armatura wyglądająca jak gdyby z lat 50. czy 60, czy celowo postarzone szklane panele na wymiar. Najczęściej elementy w stylu vintage wykonane są z takich materiałów jak drewno czy kamień. Królują również pastelowe odcienie, a także kolorowe tapety w specyficzne wzory, między innymi kwiaty czy pasy. Styl vintage pozwala na pełną swobodę, i z całą pewnością można określić go mianem stylu artystycznego.

Najważniejsze elementy wnętrza łazienki

kabiny przysznicowe na wymiarJednym z najważniejszych elementów każdej łazienki jest miejsce, gdzie każdy będzie mógł oddać się relaksowi obcowania z ciepłą wodą. Styl vintage oferuje całą gamę stylizowanych wanien, wyposażonych w charakterystyczne nóżki, nawiązujących do minionych epok. Gdy powierzchnia łazienki nie jest wystarczająco duża, musimy ograniczyć się do kabiny prysznicowej, najczęściej wykonanej na wymiar, tak, aby idealnie wpasować się we wnętrze. Aby dodać element retro do nowoczesnej kabiny, warto umieścić stylizowaną baterię czy deszczownicę, a także np. szklane półki z postarzanymi mocowaniami.

W dobrze dodatków, najlepiej skorzystać z usług firm, które specjalizują się w wykonaniu tego typu elementów. Nasza firma, oferująca kompleksowe usługi szklarskie, wykonana np. lustra na wymiar w stylizowanych, postarzanych ramach, jak i same lustra z efektem postarzenia.

Ciekawe, wzorzyste tapety, można zasłonić taflą szklanych paneli na wymiar, aby zapewniły trwałość i komfort użytkowania. Oferowane przez nas panele można także dowolnie zadrukować (wybranym motywem, wzorem czy jednolitym kolorem), a szybkość montażu i trwałość, stanowi doskonałą alternatywę do płytek.

Przy montażu kabiny prysznicowej na wymiar, zaoferujemy stylizowane okucia, aby nawiązać do retro stylu w łazience.
Dla klientów z terenów Warszawy i okolic (Piaseczno, Józefosław, Otwock, Mińsk Mazowiecki), oferujemy bezpłatny pomiar i doradztwo w zakresie doboru elementów szklanych i dodatków, wpasowujących się w stylistykę Państwa wnętrza.
Zapraszamy do kontaktu.

Domo Glass Domo Glass
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM